Evo koliko je Lana Pudar zaradila novca osvajanjem trećeg mjesta na Svjetskom prvenstvu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je bornzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Kataru u disciplini 200 metara deflin te je dobila određenu sumu novca.

Pudar je osvojila treće mjesto isplivavši dionicu za 2:07.92. Zlatom se okitila Laure Stephens s vremenom 2:07.35, dok je srebro osvojila Dankinja Helena Rosendah Bach s vremenom 2:07.44.

Prvenstva svjetskog vodenog sporta u Dohi nude ukupni novčani fond više od 5,6 miliona dolara (10,17 miliona KM) svojim sportistima koji se takmiče u različitim disciplinama.

Za plivanje je izdvojeno 2,730,000 dolara (4,96 miliona KM), budući da će svaka od 42 discipline obezbijediti sportistima po 65.000 dolara (više od 118 hiljada KM). Pobjednici zlatne, srebrne i bronzane medalje će dobiti po 20.000 (36,337 KM), 15.000 (27,253KM), a naša Lana je svojim nastupom zaradila 10.000 dolara (18,168KM), kako javlja sportsskeeda.

Podsjetimo, Lana Pudar je 2022. godine osvojila zlatnu medalju na Europskom seniorskom prvenstvu u Rimu.